געבירטיג

לרכיש כרטיסים
געבירטיג (הגדל)

תיאטרון חיפה מארח את תיאטרון יידישפיל

 

געבירטיג- אַ האַרץ וואָס בענקט נאָך לידער מחזה מוזיקלי על-פי שירי מרדכי געבירטיג מאת יהושע סובול

 

וועלוול ובערל (בודו וקשקר) ואנסמבל שחקני תיאטרון יידישפיל לוקחים אותנו למסע קסום לתקופה שלפני השואה אל נבכי התרבות העשירה והססגונית של יהדות אירופה אשר נמחקה לחלוטין במלחמת העולם.

 

המחזה נכתב על-פי שיריו של גדול הטרובדורים היהודיים - מרדכי געבירטיג. כמה משיריו - שהיו ללהיטים במרכז אירופה- מוכּרים ומושרים עד היום.

 

אל תחמיצו, חוויה תיאטרלית - בואו להתמוגג מהצגה בה הלב היהודי פועם מהתרגשות.

 

 

משך ההצגה: שעתיים כולל הפסקה

 

ביקורות

 

"ההצגה הזו קרובה לשלמות. השחקנים הראשיים יעקב בודו וגדי יגיל כיכבו יחד כבר במספר הצגות של היידישפיל אשר אפשרו להם ליצור קשר סימביוטי על הבמה. הם מוכיחים שוב שהם מושלמים אחד בשביל השני. השילוב בין הקסם המיוחד של סובול עם קסמו של געבירטיג יוצר הרבה יותר מבידור נטו. הוא פורט על מיתרי הלב"

 

"עולם שכלה ונעלם קם לתחייה במחזהו היפה של סובול, עם תלבושות אותנטיות ותפאורה מושקעת ומרשימה של יוסי בן ארי, מוסיקה חיה, ועילית שחקני היידיש בישראל. אנאבלה ומוניקה- שתי שחקניות מהמשובחות שראינו בהפקות היידישפיל, ריגשו את הקהל כמו גם הצעירים. כולם הציגו גלריה עשירה של טיפוסים שחיו אז בקרקוב, עירו של געבירטיג, בתקופה שלפני ובעת השואה. תודות לכל אלה עלה הרף של המחזה גבוה מעל הקומדיות המוסיקליות הרגילות שהיו עד היום."

 

יוצרים ושחקניםהזמנת כרטיסים
 • מאת: יהושע סובול

  בימוי: יצחק שאולי

  ניהול מוסיקלי ועיבודים: אבי בנימין

  תנועה: מרינה בלטוב

  עיצוב תפאורה ותלבושות: יוסי בן ארי

  עיצוב תאורה: מישה צ'רניאבסקי

  תרגום סימולטני: לורה סהר

   

  משתתפים: אנאבלה, דורי אנגל, יעקב בודו, עופר גולן, מוניקה ורדימון, ישראל טרייסטמן, אירמה סטפנוב, אורי קובלסקי/יובל רפפורט, אמיתי קדר, אנדריי קשקר, מירי רגנדורפר, יהונתן רוזן.

 • הזמנת כרטיסים