המורדים

לרכיש כרטיסים
המורדים (הגדל)

תיאטרון חיפה מארח את התיאטרון הלאומי הבימה ותיאטרון הקאמרי

 

מחזה ישראלי מאת עדנה מזיא

המחזה מציג שלושה דורות מורדים במשפחה ישראלית אחת: בן, אימו וסבתו. כל אחד מורד בתחומו ובתקופתו, החל בתנועת הלח"י של שנות הארבעים, דרך תנועת שמאל קיצונית בשנות השישים ועד מרד נעורים קיומי בשנות התשעים.


המחזה מסופר דרך עיניה של מיכאלה, נציגת הדור השני במשפחה. לראשונה, שנים אחרי מות הוריה, היא שומעת את הסיפור האמיתי על משפחתה מפיו של שאול, המאהב העלום של אמה ובהדרגה מתגלות לה עובדות המאירות באור חדש את יחסיה העכורים עמם בעבר. היא מבינה שהכעס על הוריה האידיאליסטיים, שעבורם הציבורי והפרטי היו ארוגים זה בזה - עיוור את עיניה, וכעת בבגרותה, היא מצליחה לראות אותם כבני אדם כשהם לעצמם.

המרד כקו אופי, הוא הנושא המרכזי במחזה זה ובאמצעותו חוקרת המחזאית את הזהות החילונית הישראלית. הסיפור המשפחתי האנושי, עשיר במתח והפתעות, ומסופר בשפה תיאטרונית מלאת חיוניות.

מחזה זה, פרי עטה של המחזאית עדנה מזיא , עלה בעבר בהצלחה מרובה , והוא זוכה להעלאה מחודשת בהפקה משותפת לתאטרון הלאומי הבימה והתאטרון הקאמרי.

 

 

משך הצגה: כשעתיים ורבע כולל הפסקה

 


בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםמדיה
 • משתתפים: עודד קוטלר , דניאל גל , אודאה קורן , עידו ברטל , מיכה סלקטר , נעמי לבוב , אסף סולומון , גל גולדשטיין , דנה מיינרט ולהקה בת 8 רקדנים.

  במאי: משה קפטן
  תפאורה: ערן עצמון
  תלבושות: אורנה סמורגונסקי
  תאורה: אבי יונה בואנו (במבי)
  מוסיקה: יוסי בן נון
  תנועה: אביחי חכם
  וידאו ארט: שי בונדר

  עבור אל הלשונית הבאה