טל פרידמן

לרכיש כרטיסים
טל פרידמן (הגדל)

"כל החיים התאפקתי, עכשיו הגיע הזמן שלי לדבר" אומר טל פרידמן והנה ההזדמנות לשמוע אותו מקרוב, ממקום אינטימי ובלי מסכים.


הסדרה "מאחורי המסכים" בתיאטרון חיפה, בהנחיית הבמאית והכותבת אורי אגוז, תביא בכל חודש מפגש אינטימי עם יוצר אחר מהבכירים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בארץ.
במפגש אחד על אחד, בליווי צפייה בסרטים וחומרים של היוצר, ישוחחו השניים על החיים, היצירה ומה שביניהם.

 


טל פרידמן, אחד מגיבורי התרבות המובהקים של המסך הקטן, קומיקאי בחסד, שחקן רב דמויות, כשרוני, כזה שפורץ גבולות מבלי למצמץ, מאלו שהביאו לסלון שלנו קשת ססגונית של טיפוסים ישראליים, שהוא ידע להפנות אליהם זרקור מלא הומור אבל גם חמלה ואנושיות.

נולד וגדל בקרית אתא, שירת בצבא כחובש קרבי בחיל הים, ואחר השחרור עבר לתל אביב. שם, תוך כדי התואר לתיאטרון באוניברסיטה, פגש את מי שיהיה שותפו לדרך במופע המצליח "עלילות משה בעיר הגדולה", משה פרסטר. הוא סומן מיד ככוכב מבריק ורב השראה, ונחטף לטלוויזיה. שם הופיע בשלל תפקידים, והפריצה לתודעה הגיעה כשהגה והופיע בתוכנית "חלומות בהקיציס" עם איל קיציס.
משם התחילה הרומן הארוך שלו עם תוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת", בה הופיע מעל 10 עונות, מגלם ערב רב של טיפוסים, פוליטיקאים, אומנים ועוד.


לצד העשייה הטלוויזייונית שעלתה ופרחה בסדרות שונות, גם לנוער ולילדים, הוא מצא זמן לתחביב האהוב שלו -מוזיקה.
טל הקים להקת רוק "פרידמן והחתולים השמנים" ואיתה הוא מופיע עד היום, מנגן חומרים מקוריים וגם עיבודים לשירים אהובים ישראליים ולועזיים.
בתוכנית הדוקו "להיות אבא" אותה הוא יצר, חשף לראשונה את סיפורו המשפחתי מעורר ההשראה - טל פרידמן ואשתו איריס עברו שנות טיפולים מפרכות וקשות להיכנס להריון, ובמהלכן החליטו לאמץ שני ילדים אתיופים. אייל (22) ותמר (18). כשהייתה בת חמש עברה תמר אבחון שקבע שיש לה אוטיזם קל ופיגור בינוני. שנים אחרי שאימצו את ילדיהם הצליחו טל ואיריס להיכנס להיריון באופן טבעי ולהביא לעולם את בנם הצעיר, ליאור (10).

על דרכו המפותלת והמרתקת הן כיוצר והן כאבא, על האמונות שמלוות אותו, על האהבה לכדורגל ותפיסת העולם שמובילה אותו, תוכלו לשמוע בסדרה הנפלאה "מאחורי המסכים" עם אורי אגוז,
בתיאטרון חיפה ביום רביעי, 6.12, בשעה 20:30 בתיאטרון חיפה.
מחכים לבואכם!

 

בר ניווט לשוניות