החייל האמיץ שוויק

לרכיש כרטיסים
הגדל
יוצרים:
משה נאור, יוסף אל דרור, ערן עצמון, מאיר אלון, אורי וידיסלבסקי, עפרה קונפינו
שחקנים:
אבי קושניר, נתי רביץ, אורי הוכמן, שמעון כהן, ג'אסן עבאס, דוית גביש, ריקי בליך, עמי סמולרצ'יק, קובי מאור, נבו קמחי, ג'יל בן דוד, שמוליק כהן, איציק כהן, דורון עמית, עירית בנדק

יוזף שוויק, סוחר קטן בכלבים גנובים, נעצר על ידי בלש מלשין של הקיסרות, בגלל פטפוטי סרק באיזה פאב, בעניין רצח יורש העצר האוסטרו-הונגרי בסראייבו. הוא עובר בצנרת הצדק של הקיס רות כמו וירוס, כשהוא זורע מבוכה אצל עצירים, חוקרים, שופטים, ולבסוף נבעט החוצה לחופשי עם חותמת של לוקה בשכלו.

 

בעקבות אותו רצח, פורצת, כידוע, מלחמת-העולם-הראשונה ושווייק נבלע עכשיו אל תוך קִרבָּה של המערכת הצבאית שגם היא לא מצליחה לעכל אותו - אבל הפעם גם לא לפלוט אותו החוצה - ואחרי ששיבש חצי עולם, הלך במעגלים, הקסים ושיגע אנשים באותה מידה, שווייק מגיע אל הגדוד שלו, שנמצא על סף היציאה לחזית.

 

שווייק משתלב בקלות באווירת התוהו האבסורדי של המלחמה, ופעולותיו הספק תמימות, ספק ממזריות וטוב לבו, מסבכים אותו ואת כל שרשרת הפיקוד שמעליו עד מוות.

 

באווירת הפראנויה הלאומית והפטריוטיות ההיסטרית של מדינה במלחמה, ואחר כך בצל פחד המוות בחזית, חבורה שלמה של אנשים יורדת מהפסים, חוץ מאדם אחד, שמצא שיטה לשרוד את השגעון והיא - לא לעלות על הפסים מלכתחילה.

 

   

בשיתוף הבימה

 

לצפייה בתוכנייה של ההצגה :

 

יוצרים ושחקניםברחבי ארץהזמנת כרטיסיםהביקורת משבחתמדיה
 • מאת: ירוסלב האשק

  עיבוד לתיאטרון: יוסף אל דרור

  בימוי: משה נאור

  תפאורה: ערן עצמון

  תלבושות: עפרה קונפינו

  מוסיקה: אורי וידיסלבסקי

  תאורה: מאיר אלון

  וידאו: יואב כהן

  מנהל הפקה: אבי גז

  עוזרת במאי: מיכל אייזיק

  ע. מעצבת תלבושות: אדם קלר

   

  בהשתתפות: אבי קושניר, נתי רביץ, אורי הוכמן, שמעון כהן, ג'סאן עבאס, , דוית גביש, ריקי בליך, עמי סמולרצ'יק, קובי מאור, נבו קמחי, ג'יל בן דוד, שמוליק כהן, איציק כהן, דורון עמית

   

   

  תודה מיוחדת לרוני תורן

   

 •  

  1.2

  עכו

  אודיטוריום עכו

  2.2

  עכו

  אודיטוריום עכו

  6.2

  קרית מוצקין

  היכל התיאטרון

  8.2

  קרית מוצקין

  היכל התיאטרון

  9.2

  קרית מוצקין

  היכל התיאטרון

  10.2

  קרית מוצקין

  היכל התיאטרון

  11.2

  קרית מוצקין

  היכל התיאטרון

  13.2

  קרית מוצקין

  היכל התיאטרון

  27.2

  ירושלים

  תיאטרון ירושלים

  2.3

  ירושלים

  תיאטרון ירושלים

  3.3

  ירושלים

  תיאטרון ירושלים

  4.3

  ירושלים

  תיאטרון ירושלים

  5.3

  ירושלים

  תיאטרון ירושלים
 • שם הצגהתאריךיוםשעהאולםהזמן כרטיס
  החייל האמיץ שוויק30/10/2014יום חמישי20:30התיאטרון העירוני חיפההזמן עכשיו
  החייל האמיץ שוויק01/11/2014שבת20:30התיאטרון העירוני חיפההזמן עכשיו
  הזמנת כרטיסים
 • מן הביקורת:

   

  "החייל האמיץ שווייק – מודיע בהכנעה: מצוין!"

  צבי גורן, הבמה


  "...יוסף אל דרור, הצליח בעיבודו החכם לתפור מן הסדרה של האפיזודות המשעשעות קו עלילתי בעל הגיון אפקטיבי, שאותו הגשים הבמאי משה נאור על הבמה...
  אבי קושניר מצוין. מצליח בחן בלתי אמצעי, בלי טיפת "לחץ" להפוך את שווייק האלמותי לדמות שהצופה אוהב ורוצה רק שלא יאונה לו כל רע..."

  מיכאל הנדלזלץ, הארץ

   

  "...העיבוד הנפלא של אל דרור לצד משחקו המופתי של קושניר והבימוי המצויין של נאור הופכים את ההצגה לחדשה, אקטואלית וראויה...שוויק חדש ואמפתי שהוא ללא ספק תפקידו הטוב ביותר בתיאטרון עד היום..."

  מאיה נחום שחל, כלכליסט

   

  "...הצגה נהדרת... אבי קושניר נהדר, עיבוד ובימוי מצחיקים, משחק מצויין, בימוי נפלא, הרבההומור וצחוק... מעורר את החושים..."

  קובי פינקלר, ערוץ 7

   

  "...נאור יודע בדיוק מה הוא עושה, וההצגה זורמת וקולחת בקצב מעניין ומהנה. בימוי נקי, מדויק ומלא... שני שדות מלחמה בתפאורה של ערן עצמון... בסיוע התלבושות האלגנטיות של עפרה קונפינו, תאורה מושכת של מאיר אלון ומוזיקה מפולפלת שאחראי עליה אורי וידיסלבסקי.. הפקה מצוינת באנרגיה, בסיפור ובשאר רוח עם שוויק-קושניר אחד ויחיד שאין שני לו. עיבוד אינטלגנטי של יוסף אל דרור שומר על השנינות והרצינות בעלילותיו של סוחר הכלבים הגנובים שוויק, ומביא אגדה פרוזאית לביצוע בימתי מצוין, העשוי כהלכה, משעשע ומענג מאוד את הקהל."

  אופיר הלל, מבקר בתיאטרון