השחקנית

לרכיש כרטיסים
השחקנית (הגדל)

1947, "המדינה שבדרך" עדיין בדרך. שחקנית מובטלת נשלחת על ידי אחיה, לוחם האצ"ל, למשימה חשאית של פיתוי קצין בריטי. רגע לפני שהיא מצליחה במשימה, היא מגלה שאותו קצין מחפש שחקנים צעירים ומוכשרים לתיאטרון שהוא עומד להקים בפלשתינה.

 

מאותו הרגע היא נאלצת לגלם תפקיד כפול, האחד מול המחתרת, שרוצה את ראשו של הבריטי, והשני מול הבריטי, שרוצה את ליבה. אותה שחקנית מובטלת, שרק רצתה לשחק על הבמה, מוצאת את עצמה מגלמת תפקיד ראשי באחד מהצמתים הגורליים ביותר בתולדות עם ישראל.

 

ספוילר: בסוף ההצגה אכן תקום מדינה.

 

קומדיה פרי עטו של מחזאי השנה גור קורן ובבימויו של גלעד קמחי, שהצגתם "המוגבלים", זוכת פרס התיאטרון - הקומדיה של השנה, היא אחד מהלהיטים הגדולים ביותר של תיאטרון בית ליסין.

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםהזמנת כרטיסיםהביקורת משבחתמדיה
 • מאת: גור קורן

  בימוי: גלעד קמחי

  תפאורה: ערן עצמון

  תלבושות: אורנה סמורגונסקי

  מוסיקה: אמיר לקנר

  תאורה: אורי מורג

  וידאו: יואב כהן

  משתתפים (לפי סדר הא'-ב'): שי אגוזי, לירון ברנס, נטע גרטי, מעיין ויסברג, אלמה דישי/ אתי וקנין-סובר, צביקי לוין, ליאור מיכאלי, נדב נייטס, עופר רוטנברג

   

  עבור אל הלשונית הבאה
 • הזמנת כרטיסיםעבור אל הלשונית הבאה
 • "הצגה מלאת קסם וחוכמה, סוחפת וקצבית. משחק קומי מלא חן של שחקנים נהדרים. נטע גרטי מפליאה לתמרן בין משחק רציני ורגיש למשחק קומי, קשה לא להתאהב בה… נדב נייטס מרשים וכרזמטי. לירון ברנס מצוין"

  ידיעות אחרונות

   

  "מרקחת מיוחדת ומשעשעת. סיפור המתמרן במיומנות בין סאטירה מתוחכמת לבידור ממזרי. מעיין וייסברג נפלאה. אתי וקנין-סובר משעשעת מאוד. ליאור מיכאלי עסיסי. צביקי לוין מצוין"

  הארץ

   

  "תיאטרון מבריק, מתוחכם ומצחיק. מזגזג בצורה פנומנלית בין דרמטי לקומי ובין דמויות הסטוריות לממוצאות. גור קורן כתב מחזה מבריק. גלעד קמחי העמיד הצגה לתפארת. נטע גרטי מסתערת על התפקיד במלוא הכישרון. לירון ברנס מצוין ומפגין יכולות קומיות ודרמטיות. נדב נייטס נפלא ורב גוני"

  כלכליסט

  עבור אל הלשונית הבאה