הטרגדיה של מקבת

הטרגדיה של מקבת (הגדל)

תיאטרון חיפה מארח את תיאטרון האינקובטור

 

עיבוד ספוקן וורד (שירה מדוברת/שירת רחוב) על פי ובעקבות המחזה המפורסם של ויליאם שייקספיר, המגולל את סיפורו המצמרר של מקבת - גיבור מלחמה סקוטי שרוצח את המלך והופך לשליט אכזרי.


ההצגה מבוצעת על ידי שישה שחקנים/יוצרים שגם תרגמו ועיבדו את המחזה לכדי יצירה מוזיקלית משלהם, בהשראת סרטי אימה למיניהם ובהשראת סגנון הספוקן וורד והתרבות הנלוית לו. הצגה פואטית על פואטיקה בה המילים מעלות בני אדם לגדולה ומפילות אותם, בוראות עולם ומחריבות אותו.

 

 

***

המחזה "הטרגדיה של מקבת" מאת ויליאם שייקספיר נכתב בין השנים 1603 עד 1606 (ובשנה זו גם הועלה לראשונה) והוא מבוסס על סיפור אמיתי שהתרחש בסקוטלנד של המאה ה-11. המחזה זכה לתגובות נלהבות של הקהל עוד מהעלתו הראשונה. הוא נחשב לאחד המחזות הפופולריים ביותר של שייקספיר והועלה מאז אינספור פעמים. עם זאת, הוא מעורר גם הרבה יראה בקרב אנשי תיאטרון ורבים לא מבטאים את שם המחזה אלא מכנים אותו "המחזה הסקוטי", זאת בעקבות מספר מקרים מוזרים הקשורים בהעלאת המחזה, בהם שריפה של התיאטרון בו הוצג, מוות מיסתורי של אחד השחקנים ועוד דוגמאות, אשר הביאו לאמונה שרובצת קללה על הסיפור של מקבת.

 

 

הבמאי הינו מחלוצי השירה המדוברת בישראל ומייסד הארגון "פואטרי סלאם ישראל" המארגן תחרות שירה מדוברת ברחבי הארץ. כמו כן חבר בלהקת "המופע של ויקטור ג'קסון" איתם כתב את ההצגה "העיר הזאת" (מחזמר ראפ שרץ כבר מספר שנים בישראל וזכה לשבחים רבים) אשר גם אותה הוא ביים. רוב המשתתפים הינם משוררי במה בפני עצמם המופיעים עם שיריהם באירועי שירה למיניהם והם מהבולטים בקהילת הספוקן וורד ההולכת ומתפתחת בארץ.

 

 

 לרכישת כרטיסים >>

 

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםמדיה
 • במאי: עמית אולמן
  ע. במאי: יפתח ליבוביץ
  עיצוב תאורה: זכי קוואסמי
  תלבושות: אודליה ליברמן
  בנית קופסאות ותפאורה: אשר פרל
  יעוץ מוזיקלי והקלטות: עומר מור
  צילום: גאיה טרטל

  שחקנים: דנה ידלין / שרי עציץ, דניאל שפירא, יוסף אלבלק, יפתח ליבוביץ', עומר הברון, עמית אולמן

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?