החיפאית

בשנת 2010 ייסד תיאטרון חיפה קבוצת תיאטרון צעירה, "החיפאית". הקבוצה קמה במטרה להצמיח בעיר ובתוך התיאטרון קבוצה יוצרת שתקרין אל סביבתה ותתרום באופן משמעותי לקהילה זאת לצד השאיפה ליצור תשתית תעסוקתית יצירתית לעוד יוצרים ושחקנים בארץ.

שבעת שחקני הקבוצה נבחרו לאחר אודישנים בהם השתתפו כ-250 שחקנים. שישה מתוכם עברו לחיפה, והם מתגוררים בשכונת הדר, בסמיכות לתיאטרון. משה נאור, מנהלו האמנותי של תיאטרון חיפה: "החיפאית" היא מענה לצורך גדול של יוצרים מהדור הצעיר לבטא מצוקות חדשות ולהתמודד עם שאלות המעסיקות אותם. התיאטרון מחויב לתת ביטוי גם ליוצרים וגם לקהלים מהדור הזה" .

בספטמבר 2010 עלתה יצירת הביכורים של הקבוצה, תופעות לוואי, בבימויו של ארי רמז. הצגות נוספות של הקבוצה: תש''ח עפ''י ספרו של יורם קניוק, בבימויה של נויה לנצט, איזראל ז'ורנאל, קומדיה בלשית מקורית מאת רוני סיני ובבימויו של משה נאור וההצגה משהו למות בשבילו, על פי "המתאבד" מאת ניקולאי ארדמן ובבימויו של עירד רובינשטיין. הצגת ילדים מרהיבה שפתחה את פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות לילדים 2013 בת המלך עפ''י ביאליק ובבימויה של צביה הוברמן. בשנת 2014 העלו את ההצגה: מיצ מיצ לימונדה. בשנת 2015, השתתפו בהצגת הדגל של פסטיבל חיפה הבינלאומי, שחגג חצי יובל להווסדו הרפתקאות חמור שכולו תכלת על פי סיפורו המופלא של נחום גוטמן, בעיבוד ובבימויו של שי פיטובסקי. ליל העשרים עפ''י מחזה מאת יהושע סובול, בבימויה של נועה רבן בשנת 2016. אקווריום תיאטרון בליפסינק, פרויקט חדשני ראשון מסוגו בתיאטרון, מאת היוצרת רוני ברודצקי ובבימויה, בשנת 2017.

ארז ביטון
ארז שהרבני
ולדיסלב פסחוביץ'
מיטל נר
נגבה מאור
קרן אור
רון ריכטר